Ekonomická kríza zapríčinená koronavírusom bude mať zrejme vážny dopad aj na letné prestupové obdobie, behom ktorého sa s veľkou pravdepodobnosťou žiadneho astronomického nákupu nedočkáme. Problém však môže byť aj s hráčmi, ktorých ceny klesli.

Real Madrid postupne do tímu zapracováva mladú krv a jedným z tých, o kom sa najviac hovorí ako od odchádzajúcom, je hviezdny čoskoro 31-ročný Gareth Bale. Ten je v klube už sedem sezón, no už prakticky dva roky je na pretrase jeho koniec.

Často sa spomína jeho návrat do Tottenhamu, no aj prestup do iných anglických klubov. V hre mal byť ale údajne aj odchod do Číny či USA. Podľa zdroju blízkeho Realu ale Bale neodíde ani behom leta 2020.

bale real madrid

Ten totižto tvrdí, že napriek mnohým špekuláciám a napríklad aj údajnému záujmu Newcastlu, ktorý má mať nového arabského majiteľa, dodnes žiadnu konkrétnu ponuku vedenie Realu neobdržalo. Preto už v Madride pracujú s verziou, že skúsený Walesan bude súčasťou tímu aj pre sezónu 2020/21.

Bale mal pritom ešte pred dvomi rokmi hodnotu okolo 80 miliónov eur, zatiaľ čo v súčasnosti mu Transfermarkt prisudzuje len cenu 32 miliónov. Problémom je v jeho prípade nepochybne aj zmluva platná do roku 2022, ktorá hviezde Walesu garantuje 350 tisíc eur týždenne. Vrámci bieleho baletu zarába viac len Eden Hazard.

Zdroj: World-today-news.com | Foto: Twitter