Momentálne už 49-ročný Jaromír Jágr sa chystá na návrat do českej Extraligy, kam sa po ročnej odmlke „jeho“ Kladno vracia. Len ťažko si ale predstaviť, že niekto, kto bude hrať v roku 2021 tak náročnú súťaž, zažil vlastne svoje najlepšie roky pred tromi dekádami.

Neuveriteľné, no je to tak. Admin oficialnej stránky NHL na sociálnej sieti Facebook totižto pridal v hokejovo „uhorkovej“ sezóne príspevok, na ktorý môžu byť Česi mimoriadne hrdí. A keďže Jágr sa narodil ešte v roku 1972, inými slovami v socialistickom Československu, do istej miery to môže tešiť aj Slovákov.

Jaromír Jágr bol totižto vôbec najproduktívnejším hokejistom 90tych rokov celej NHL, a zároveň jediným Európanom v TOP10. Za ním sa objavil jeden Američan a osem Kanaďanov. Čo sa týka Jágra, len dodáme, že v súťaži debutoval ako hráč Pittsburgu v sezóne 1990/91 ako 18-ročný a získal 57 bodov. V 90tych rokoch vyhral štyrikrát produktivitu základnej časti, hoci, paradoxne, so svojim kariérnym maximom 149 bodov (1995/96) obsadil 2. miesto. Ešte lepší bol vtedy jeho spoluhráč Mario Lemieux.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa NHL Europe (@nhleurope)

Zdroj | Foto: Facebook/NHL, Twitter, Instagram/nhleurope