Za moment, ktorý takpovediac prispel k výhre Realu Madrid nad Atléticom Madrid (4:1 na penalty) vo finále španielskeho Superpohára, mnohí považujú práve červenú kartu Federica Valverdeho, ktorá rozdelila fanúšikov na 2 tábory.

Finálový zápas španielskeho Superpohára medzi Realom Madrid a Atléticom Madrid síce góly nepriniesol a museli rozhodnúť až pokutové kopy, avšak o napínavé okamihy núdza nebola. Vášne na oboch stranách rozvíril najmä zákrok Valverdeho, ktorý za cenu červenej karty zastavil unikajúceho Álvara Moratu.

VIDEO s faulom a červenou kartou si pozrite —TU—

Viacero fanúšikov hovorilo o tom, že sa mladý záložník, ktorý získal aj ocenenie hráča zápasu, zachoval nešportovo. Tréner Atlética Madrid Diego Simeone však má na celú vec svoj vlastný názor: “Ocenenie pre najlepšieho hráča má zmysel, pretože Valverde vyhral týmto zákrokom zápas. Bola to najdôležitejšia akcia celého stretnutia a bol by z toho pravdepodobne gól.”

Federico Valverde po svojom vylúčený kráčal popri kormidelníkovi Atlética a bolo vidieť, že mu Simeone niečo hovorí, novinári sa teda spýtali aj nato: “Povedal som mu, aby sa nebál, že urobil to, čo musel urobiť. Uvidíme, na koľko dní ho zato suspendujú” uzavrel skúsený kouč.

Federico Valverde prechádza okolo Simeoneho ihneď po svojom vylúčení

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Twitter