Organizátori Zimných olympijských hier 2018 v Pjongchangu sú nútení rušiť a presúvať jeden pretek za druhým. Dnes popoludní by mali naši hokejisti nastúpiť v úvodnom zápase proti hokejistom z Ruska. I tento zápas však bol ohrozený!

Problémy organizátorom ešte stále robí silný vietor. Ráno museli presunúť plánovaný slalom žien. Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová budú preto štartovať až v piatok. Okrem toho dnes nebudú ani vytrvalostné preteky na 15 km biatlonistiek, v ktorých mala štartovať i Anastazia Kuzminová. Tie si budete môcť pozrieť až vo štvrtok 15. februára o 9:15 nášho času.

Okrem presunov pretekov boli prijaté opatrenia na ochranu divákov a novinárov. Zatvorili tlačové strediská pri rýchlokorčuliarskom Ovále a Ľadovej aréne pre krasokorčuľovanie v Kangnungu, ktoré sa nachádzajú vo veľkokapacitných stanoch. Tie by sa mohli zrútiť. Okrem toho zakázali pohyb ľudí v Olympijskom parku a tí, ktorí ho opustiť nestihli, museli ostať v halách.

V meste Kangnung hrozilo i zrušenie hokejového zápasu medzi Slovenskom a Olympijskými športovcami z Ruska. Dostupné informácie však hovoria, že sa nakoniec predsa len odohráOrganizátori sa k tejto kritickej situácii vyjadrili tak, že prioritná je bezpečnosť účastníkov olympiády.

Zdroj: Aktuality.sk | Foto|Video: Youtube, Twitter, Facebook