Príprava na Majstrovstvá Európy musí začať už teraz. Ako to? Jednotliví hráči, ktorí sa chcú prebojovať do záverečného výberu svojej krajiny musia byť vo skvelej forme, aby boli ich reprezentační tréneri presvedčení o tom, že si zaslúžia byť v nominácií. Najmä ak je na ich poste pretlak kvalitných hráčov.

Zdá sa, že holandská hviezdička stredu poľa môže mať mierne komplikácie pri nominácií na Euro. V tomto duchu sa vyjadril brat holandského reprezentačného trénera Oranjes, Ronald de Boer. Donny van de Beek totiž v Manchestri United nehráva pravidelne a na svojom konte má len 249 minút v 10 zápasoch Premier League. De Boer mu preto radí, aby odišiel na hosťovanie, v extrémnejšom prípade aby zmenil v januári klub dlhodobo.

“Euro je neďaleko, nepochybne tam Donny chce byť s nami. Možno by pre neho bolo fajn, aby prediskutoval s klubom, čo s ním plánujú. Ak sa vyhliadky na jeho porciu minúť nezlepšia, mal by im dať jasne najavo, že by mal odísť na hosťovanie alebo by ho mali predať,” reagoval brat Franka de Boera. “Samozrejme, nevyzerá to s ním momentálne dobre, ale so skvelou výkonnosťou sa to zrazu môže kompletne zmeniť,” doplnil bývalý záložník Holandska.

Príde ešte čas Donnyho van de Beeka na Old Trafford? Veľa príležitosti ukázať sa nedostal, preto netreba nad ním lámať palicu. Stačí si spomenúť, akým dôležitým hráčom bol v Ajaxe. No je pravdou, že lavička hoc aj v Manchestri United ho oberá o čas v jeho kariére. Možno by sa predsa len mali kompetentní v Manchestri zamyslieť nad polročným hosťovaním svojho hráča. Van de Beekovi to určite nie je jedno a na Euro by rád išiel.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter