Behom uplynulého víkendu sa vrátil život aj na druholigové slovenské trávniky. Na rozdiel od predošlého ročníka sa dá očakávať, že tentokrát sa sezóna dohrá regulérne, a teda víťaz súťaže si zaistí postup medzi elitu, čo bolo Dubnici minulý rok upreté. Teraz je hlavným kandidátom na túto pozíciu FK Dukla Banská Bystrica, ktorá avšak na začiatku jari zakopla.

Jesenný suverén zo srdca Slovenska s bilanciou 11-2-1 prehral 4:3 na pôde beznádejne posledného celku, a síce juniorky Slovana, ktorá mala po jeseni bilanciu 1-0-13 a skóre 8:39. Áno, vyzerá to ako blamáž, ale len do okamihu, kým sa človek nepozrie na súpisky a nezistí, že za Slovan nastúpilo množstvo hráčov A-tímu, ktorí napokon zaznamenali aj všetky štyri góly domácich (Medveděv, Lovat, da Silva a Ožbolt). Navyše, hostia ešte v 75. minúte viedli 3:2.

S porozumením, športovo, no evidentne i trošku nespokojne na celú situáciu pre portál sportnet.sme.sk reagoval tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Slovan neurobil nič zlé a všetko bolo podľa pravidiel. Len verím, že nenastúpil v takej sile len proti nám.“ Dodal aj to, že sám by z dôvodu získavania praxe dával v 2. lige viac príležitostí tým, čo sedávajú v Áčku na lavičke.

Len dodajme, že s 35 bodmi Banská Bystrica aj naďalej 2. lige kraľuje, avšak Liptovský Mikuláš je za ňou o jediný bod, TOP3 uzatvára s 31 bodmi Skalica. Dá sa očakávať, že práve tieto tri celky budú bojovať o miestenku v baráži, a najmä, o prvenstvo a priamy postup medzi elitu.

Zdroj: Futbalnet.sme.sk | Foto: Facebook/FKDuklaBanskaBystrica