Diskusie o využívaní technológie VAR stále naberajú na obrátkach. Mnohí stále viac tlačia na jej presadenie, veď futbal predsa nemôže byť donekonečna závislý len od urýchlených verdiktov rozhodcov. Vzorom má byť tenis, hokej či ďalšie športy využívajúce video.

Problémom VAR je však jeho zdĺhavosť. V spomínaných športoch to nevadí, no vo futbale sa čas nezastavuje a prerušovanie akcií alebo spätné verdikty zase nie sú “po chuti” každému. Videorozhodca sa už v súcasnosti testuje v rôznych zápasoch, no na najvyšší level sa zatiaľ nedostal a podľa slov Aleksadra Čeferina ani tak skoro nedostane.

„Fanúšikovia neustále vidia VAR-obrazovku, no nikto nevie, ako to naozaj funguje. Videorozhodca nebude použitý ani v budúcej sezóne Ligy majstrov. Aj podľa mňa to môže byť dobrá inovácia, no nemali by sme sa zbytočne uponáhľať,“ nechal sa počuť prezident UEFA. Na jeho slovách je nepochybne kus pravdy, no my budeme pre objektivitu zápasov dúfať v to, že čoskoro budú odstránené všetky jej nedostatky a počet nesprávnych verdiktov tak klesne na minimum.

Zdroj: Theweek.co.uk | Foto: Twitter