V zápase Ligy národov UEFA proti Českej republike, kde sme prehrali 0:2, dostal po boku Milana Škriniara namiesto Ľubomíra Šatku šancu Norbert Gyömbér. Aj v predošlých dvoch zápasoch bol pritom na lavičke Martin Valjent. A to nenechalo chladným jeho agenta, ktorý podrobil všetkých zainteresovaných ostrej kritike a vôbec si nedával servítku pred ústa.

Andrej Augustin nechápe, že ani viac ako tritisíc minút v La Lige a herná vyťaženosť v aktuálnej sezóne, neboli dostatočné dôvody nato, aby dostal Martin Valjent šancu čo i len v jednom z októbrových zápasov našej reprezentácie. Stopér RCD Mallorca pritom v semifinále baráže proti Írom a počas septembra odohral v národnom drese plnú minutáž. Podľa neho tak nominácia poškodila samotného hráča, pretože kvôli nej vynechal 2 súťažné zápasy druhej najvyššej španielskej súťaže, ktorá beží aj cez reprezentačné prestávky.

martin valjent

Martin je podľa neho veľký profesionál a veľmi dobrý chlapec, ktorý nikdy nepovie nikomu krivé slovo. Jeho agent si dokonca dovolil tvrdiť, že ak by hral Valjent celú kvalifikáciu po boku Škriniara, tak by sme postúpili skôr ako cez baráž. Na Slovensku podľa neho riadia futbal ľudia, ktorí mu nerozumejú. Inak by podľa neho nechali Tomasa Suslova v 21-tke, aby tam odohral plnú minutáž. Podľa Augustina totiž bola chyba, nasadiť mladíka proti tak ťažkému súperovi v prehratom zápase.

Hráčsky agent sa ďalej obul aj do výkonov Alberta Rusnáka, keď sa pýta, čo tento hráč dáva reprezentácií. Svoju kritiku smeroval aj na fakt, že v reprezentácií hrajú stále tí istí a že nemáme náhradu za Hamšika, Kucku a Hubočana. Nepáči sa mu ani snaha povolať naspäť Martina Škrtela. A poriadne tvrdé slová, ktoré si môžete prečítať v jeho statuse povedal aj na našu hernú stránku.