Valencia CF prežíva v tejto sezóne zatiaľ veľmi vydarené obdobie. Mužstvo sa nachádza na treťom mieste s 11-bodovou stratou na lídra z Barcelony, no sami ešte veria, že boj o titul nie je na konci. Ak sa prvenstvo v lige nakoniec nepodarí, tak po takomto skvelom úvode by bolo pre klub určite sklamaním, ak by sa na konci sezóny neprebojovali aspoň do Ligy Majstrov.

Dopomôcť im k tomu má aj najnovšia posila klubu, ktorá bola oficiálne potvrdená len pred niekoľkými hodinami. K “Netopierom” sa na minimálne polroka pripojí argentínsky útočník Luciano Vietto. Ten bol doteraz súčasťou Atlética Madrid, no v klube z hlavného mesta Španielska sa nikdy výraznejšie nepresadil. Druhú šancu tak dostane vo Valencii, ktorá si zaobstarala taktiež opciu na prípadný trvalý prestup.

Luciano Vietto

Obidva kluby mali záujem o trvalý prestup už teraz v januári, no momentálne tretie mužstvo La Ligy nenašlo dostatok finančných prostriedkov na jeho sprostredkovanie. Vietto sa tak bude snažiť o reštart svojej kariéry, ktorá začala pomaly upadať. Celú minulú sezónu strávil na hosťovaní v Seville a na svoje konto si pripísal sedem gólov v 29 vystúpeniach. Bude tak zaujímavé sledovať, v akom svetle sa 24-ročný Argentínčan nakoniec u nového zamestnávateľa ukáže.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.