Meno Boris Valábik možno niektorým súčasníkom viac hovorí z hľadiska jeho pôsobenia pri v televízii pri komentovaní a rozoberaní hokejového diania a zápasov. V minulosti však urastený obranca pôsobil v zámorí. Práve k tejto jeho životnej kapitole sa viaže aj veľmi zaujímavá príhoda, ktorú zažil s jednou zo žien.

Bývalý profesionálny športovec sa v súčasnosti okrem komentovania v TV venuje aj práci v policajnom zbore. Nedávno však stihol vydať knihu Volali ma bitkár. Práve do nej sa vmestilo kopec zaujímavých príbehov a toto je jeden z nich.

Aktuálne 33-ročný Slovák sa síce potácal aj v nižších zámorských súťažiach, avšak nakoniec sa mu podarilo prebojovať aj do Národnej hokejovej ligy. V NHL odohral 80 zápasov v drese Atlanty Trashers. Aj preto by vedel hovoriť o ženách a to tzv. zlatokopkách.

Jednou z udalostí, ktorú si zapamätal bolo, keď spolu so spoluhráčmi vybehli večer do baru: „Bolo tam množstvo žien, a keď sa dozvedeli, že sú vonku hokejisti, tak si začali volať medzi sebou a prišli aj ďalšie.” Valábik priznal, že by rád povedal, že šlo o hokejové fanúšičky, no niektoré údajne ani nevedeli, čo to hokej vlastne je: „Začal som sa rozprávať s jednou babou, ale o hokeji nepadlo ani slovko. Zobral som ju na hotel. Myslel som si totiž, že ide po mne a nie po tom, že som hokejista.” 

O to väčšie prekvapenie čakalo niekdajšieho slovenského hokejistu na hotely: „Odskočil som si, a keď som sa vrátil späť, sedela pri počítači. Pozrel som sa, čo tam robí. Mala tam vo vyhľadávači – Boris Valábik plat.” Tento z časti aj humorný úryvok pochádza zo spomínanej knihy Volali ma bitkár, kde nájdete viacero ďalších zaujímavých príbehov.

Zdroj: Sport.sk | Foto: Twitter, YouTube, Facebook