V zápase, ktorý lepšie zvládli hráči Chicaga v pomere 3:1, sa o jediný gól Bostonu postaral ich kapitán Zdeno Chára. Pozrite si parádny presný zásah v podaní slovenského obrancu!

Po sobotnej gólovej prestrelke v Bostone, keď domáce “Medvede“ vyhrali 7:4, bol nedeľný zápas v Chicagu podstatne chudobnejší na góly. V polovici 3.tretiny za stavu 1:0 pre Chicago sa presadil Chára po rýchlej akcii Bostonu, keď parádnou strelou prekonal brankára Chicaga. Následne sa ale nechal vylúčiť za hru s vysokou hokejkou na 4 minúty a negatívny hrdina zo sobotného zápasu Patrick Kane už po 18 sekundách presilovej hry zvýšil na 2:1 a rozhodol zápas.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Zdeno Chára odohral 18 minút a 54 sekúnd, počas ktorých vyslal na súperovho brankára tri strelecké pokusy a rozdal dva bodyčeky. Pre Slováka to bol siedmy tohtosezónny gól a stráca už iba jeden presný zásah na Gáboríka s Pánikom. Takto vymietol Chára pavučinu Forsbergovej brány!