Začali sme perfektne, skončili sme s debaklom. Účinkovanie Slovenska na Majstrovstvách Európy 2020 sa nedá označiť za úspešné. Okrem toho, že naša reprezentácia nepostúpila zo základnej skupiny, naši Sokoli hrali mimoriadne neatraktívny futbal.

Slováci sa do ofenzívy absolútne nehrnuli a tak aspoň skúšali udržať dobrý výsledok priaznivou hrou v obranných radoch, čo sa nie vždy darilo. Ak to nešlo čisto, používali naši reprezentanti nečisté praktiky, čo sa žiaľ dialo často. A tak sa na čele rebríčka najčastejšie faulujúceho hráča na počet zápasov v rámci EURA 2020 vyhrieva meno Juraja Kucku.

Slovenský záložník vyprodukoval počas 3 zápasov až 10 faulov a po spriemerovaní je na čele tejto nelichotivej štatistiky. Kucka vyprodukoval najviac faulov proti Poľsku (5), proti Španielsku fauloval súperov štyrikrát a raz sa previnil proti pravidlám v zápase so Švédskom. Najviac faulov na turnaji však nevyprodukoval, hoci bol mimoriadne blízko.

S jedenástimi faulami sú „najšpinavšími hráčmi“ turnaja Konrad Laimer z Rakúska a Thorgan Hazard z Belgicka. Tí však odohrali o zápas, respektíve o dva zápasy viac. Zaujímavé je, že Kucka nedostal v ani jednom zápase žltú kartu a bol šikovnejší ako jeho belgický kolega Hazard, ktorý jednu schytal.

kucka

Zdroj: Uefa.com, Sofascore.com | Foto: Twitter