Juventus už v uplynulej sezóne výrazne zaostal za svojimi očakávaniami a aktuálne je už bez Ronalda na tom ešte horšie. V Serie A sa mu veľmi nedarí a je len na ôsmej pozícii, v Lige Majstrov síce postúpil ďalej, no výprask 4:0 od Chelsea v 5. kole bol taktiež veľavravný.

Klubu evidentne chýba TOP útočník, veď po osemnástich súťažných dueloch ročníka naprieč všetkými súťažami sú najlepšími strelcami Paulo Dybala (6 gólov) a Álvaro Morata (4 góly), čo je rozhodne menej, než by sa očakávalo. Kvalitu by mohol priniesť hráč, ktorého kúpil konkurent v lete 2018 za „smiešnu“ sumu.

21-ročný Dušan Vlahović sa teraz pričinil napríklad aj o postup Srbska na MS 2022 na úkor Portugalska, produktívny je ale najmä vo Fiorentine. V predošlej sezóne sa presadil v Serie A 21 krát, aktuálne má po 13. kole bilanciu 10 gólov a 3 asistencie, a je to práve on, kto drží „fialky“ v bodovej rovnosti práve s Juventusom.

Pred tromi rokmi ho ako nádejného hráča kúpila Fiorentina z Partizanu Belehrad za takmer 2 mil. € (presne 1,95 mil. €), aktuálne má byť podľa Transfermarkt jeho trhová hodnota už 50 miliónov, ktoré podľa informácií talianskych médií ponúka aj Juventus. Fiorentina si má ale kanoniera, ktorý má aktuálne zmluvu platnú do júna 2023, ceniť až na 70 miliónov eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený DV9 (@vlahovicdusan)


Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter/Juventus, Instagram/vlahovicdusan