Anglická Premier League je lákadlom pre drvivú väčšinu futbalistov zo všetkých kútov sveta, o čom svedčí aj fakt, že každoročne sú na súpiskách jej účastníkov hráči aj zo 60 či 70 rôznych štátov. Medzi najpočetnejšiu skupinku legionárov patria Španieli, pričom v novej sezóne by sa ich počet mohol rozrásť o zaujímavé meno.

Čoskoro už 30-ročný Lucas Vázquez má v Reale zmluvu platnú len do 30. júna 2021, následne sa má stať voľným hráčom. O tom, či by jeho koniec v Madride bol pre klub stratou, je možné viesť diskusie. V zásade nikdy nepatril medzi hviezdy, no vďaka tomu, že dokáže hrať veľmi dobre nielen na okraji stredovej formácie, ale aj na krídle či ako pravý obranca, je jeho najsilnejšou stránkou univerzálnosť.

Uživiť by sa mohol aj ako full-back, čo je dôvod, prečo sa neho výrazne zaujíma José Mourinho. V Tottenhame totižto takéhoto hráča nemajú, keďže Doherty po príchode z Wolves príliš nepresviedča a Aurier má časté herné výkyvy. Dôležité ale zrejme bude v prípade Španiela aj to, či sa napokon podarí Spurs kvalifikovať do niektorého z európskych pohárov.

Navyše, záujem oňho má aj Everton či Leeds, no dá sa očakávať, že zoznam záujemcov oňho sa rozšíri. Predsa len, od roku 2007 si prešiel mládežníckymi kategóriami v Reale, tri roky hral za B-tím a od roku 2015 je súčasťou A-tímu, za ktorý nastúpil už do takmer 250 zápasov a na konte má tri triumfy z Ligy Majstrov (2016-2018).

vazquez

Zdroj: Transfermarketweb.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter