Česká Extraliga bude mať v sezóne 2022-23 postarané o ďalší ťahák. Do rodnej krajiny sa totižto natrvalo vracia hokejista, ktorý odohral v zámorskej profilige dovedna 905 duelov, z toho 848 v základnej časti. Rodák z Kladna si celkovo pripísal na konto 403 bodov.

Do Kladna sa však Michael Frolík nevracia. Krídelník, ktorý v NHL strávil 13 sezón si oblečie dres klubu Bílí Tigři Liberec. V NHL hral naposledy v sezóne 2020-21, v tej uplynulej patril medzi opory HC Lausanne.

Frolík sa stal v roku 2006 celkovou desiatkou draftu a behom svojej zámorskej dráhy si zahral za viaceré kluby, najväčšiu stopu zanechal v Buffale a Calgary. V sezóne 2012-13 získal v Chicagu po boku Mariána Hossu Stanley cup, s Českom získal dva bronzy na MS v hokeji, ďalšie medaily získal aj s mládežníckymi výbermi.

V Liberci veria, že aj s jeho pomocou zažijú ďalšiu skvelú sezónu, veď z ostatných šiestich až štyrikrát hral klub finále. Z titulu sa ale radoval naposledy v roku 2016, keď vyhral vo finále 4:2 na zápasy so Spartou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bílí Tygři Liberec (@bilitygrilbc)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/Bilitygri