Viac než sedem desiatok aktívnych hráčov získalo v základnej časti NHL viac bodov, ako on. Navyše, má už 32 rokov a v posledných sezónach to nie je z jeho strany žiadna sláva. Avšak, dokázal niečo, čím sa nemôžu pochváliť ani McDavid, Crosby, Ovečkin, Thornton či Malkin.

Sam Gagner bol v roku 2007 šestkou draftu NHL a v 1. kole si ho vybral Edmonton Oilers. V jeho drese strávil sedem sezón a neskôr pôsobil aj v Arizone, Philadelphii, Columbuse, Vancouveri, Toronte a od roku 2020 patrí Detroitu Red Wings. Aktuálne má na konte 475 kanadských bodov, ktoŕe získal v 888 stretnutiach základnej časti.

Svoju „chvíľku slávy“ ale prežil 2. februára 2012 ako hráč Edmontonu. Na ľade Chicaga vtedy jeho tím zvíťazil trošku divokým výsledkom 4:8 a Gagner si v zápase pripísal štyri góly a pridal štyri asistencie. Žiaden aktívny hráč okrem neho nezískal osem bodov v jedinom stretnutí NHL. A dokonca ani sedem.

Viac bodov v dueli dokázal získať len jediný muž, a to Darryl Sittler (10 bodov 7. februára 1976), rovnako osem bodov získalo v zápase NHL okrem neho ešte desať hokokejistov vrátane bratov Petra a Antona Šťastných. Dvojica Wayne Gretzky a Mario Lemieux to dokázala dvakrát. Práve legendárny Mario Lemieux to pred ním dokázal ako posledný (31. decembra 1988).

Zdroj: Quanthockey.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter