manchester united sankcia

Systém motivácie má na každého človeka rôznorodý dopad. Je rozdiel ak sa človeku vyhrážate s úmyslom prinútiť ho napríklad k lepšiemu výkonu, alebo ho k tomu lepšiemu výkonu motivujete prostredníctvom nejakej odmeny. 

V Manchestri United to majú vyriešené skutočne zaujímavo. Vedenie nie je spokojné s faktom, že ich klub nehraje každoročne Ligu Majstrov. V minulom ročníku síce účinkovali v najprestížnejšej klubovej súťaži Európy, no v tej tohtosezónnej sa v nej nepredstavia, keďže v minulej sezóne sa v Premier League umiestnili na 6. mieste a zahrajú si tak iba v Európskej Lige. Generalita klubu sa rozhodla razantne zasiahnuť. A to rovno do platov svojich hráčov.

Klub z Old Trafford sa údajne chystá hráčom stiahnuť z ich výplatnej pásky až 25% dohodnutej mzdy ak sa nekvalifikujú do budúcoročnej edície Ligy Majstrov. Túto sankciu začali uplatňovať už aj v minulej sezóne, keď bolo isté, že si United nezahrajú slávnu klubovú súťaž. Presne tieto sankcie majú byť dôvodom nelichotivej situácie brankára  Davida de Geu, ktorý sa vykrúca podpísaniu novej, vylepšenej zmluvy. Ku Španielovi sa teraz pridávajú aj ďalší hráči, ktorí požadujú stornovanie tejto nepopulárnej klauzuly. Na trénera Oleho Gunnara Solskjæra sa týmto vyvíja celkom slušný tlak na to, aby jeho tímu zabezpečil miestenku v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. Uvidíme teda, či takáto forma trestu prinesie želaný efekt.

manchester united peniaze

Zdroj: Mirror.uk | Foto: Twitter