Manchester United má vo svojom kádri hneď niekoľko hráčov, ktorým na konci tejto sezóny vypršia zmluvy. Anglický veľkoklub si ale nemôže dovoliť púšťať svoje opory zadarmo a tak sa vedenie klubu uchýlilo k radikálnemu kroku. Až štyria hráči dostali automatické ročné predĺženie svojho kontraktu vďaka klauzule, ktorú “Red Devils” ponúkli svojim zverencom už pri prvotnom podpisovaní. 

Táto klauzula rozširuje dohodu s klubom o ďalší rok a tak sa priaznivci Manchesteru United nemusia o svoje hviezdy obávať. Medzi spomínané kvarteto hráčov patria Juan Mata, Ashley Young, Daley Blind a Ander Herrera. Táto štvorica sa tak pripojila k Lukeovi Shawovi, ktorému klub oznámil svoje rozhodnutie už o niečo skôr. Ani tento krok ale nezaručuje, že všetci spomínaní zostanú na Old Trafford aj v budúcnosti. Klub už ale bude môcť ich prípadné odchody aspoň speňažiť.

Ander Herrera a Juan Mata

To však nie je prípad Marouana Fellainiho, ktorý túto klauzulu vo svojej zmluve nemá. 30-ročný Belgičan chce podľa najnovších informácii z klubu odísť a tak dostal údajne už aj povolenie na rokovanie s klubmi mimo Premier League. S týmto rozhodnutím ale nesúhlasí José Mourinho, ktorý ho považuje za veľmi dôležitú súčasť svojho tímu. Je tak dosť možné, že portugalský manažér nakoniec zariskuje a o svojho stredopoliara príde v lete zadarmo.

Marouane Fellaini

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.