Obrovské prestupové čiastky sa stali bežnou rutinou vo väčšine európskych veľkoklubov. Anglický Liverpool to však zobral naozaj z ostra, keď za 45 miliónového hráča pýta údajne až 100 miliónov. Tým hráčom je brazílsky záložník Philippe Coutinho!

Philippe Coutinho je 25-ročný ofenzívny záložník, ktorý sa do Európy dostal z brazílskeho celku Vasco Da Gama. Bolo to v roku 2010, kedy ho za necelé štyri milióny eur získal milánsky Inter. V Interi hrával až do januára 2013, pričom si vyskúšal aj hosťovanie v španielskom Espanyole. 30.januára 2013 ale prestúpil do anglickej Premier League, keď ho z Interu kúpil za 13 miliónov eur Liverpool. 

Coutinho sa v Liverpoole vypracoval medzi najväčšie hviezdy klubu, pričom počas tejto sezóny sa o neho údajne vo veľkom začala zaujímať Barcelona. Katalánsky veľkoklub ale nie je jediný, kto by chcel tohto šikovného futbalistu získať. Enormný záujem hlási vraj aj francúzsky Paríž Saint-Germain. Coutinhova trhová hodnota je momentálne odhadovaná na 45 miliónov eur, ale vedenie Liverpoolu podľa portálu The Mirror PSG odkázalo, že Brazílčana sú ochotní predať len za 100 miliónov eur.

Podľa nášho názoru je táto suma poriadne prehnaná, aj napriek nesporným Coutnhovým kvalitám. Aký máte názor na túto požiadavku od “The Reds” vy? Len pre úplnosť dodávame, že Philippe Coutinho má s Liverpoolom platný kontrakt do roku 2022.

Zdroj: Transfermarkt.com, Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D