Petr Čech patrí vo veku 35 rokov ešte stále medzi brankársku svetovú elitu. Svoje kvality dlhodobo potvrdzuje v Arsenale, ktorý ho do klubu priviedol pred necelými štyrmi rokmi z konkurenčnej Chelsea. Po svojom príchode sa stal ihneď jednotkou medzi tromi žrďami a svojmu mužstvu pomohol minulý rok k zisku FA Cupu. 

V jednej štatistike je ale český brankár jedným z najhorších v celom Anglicku. Podľa posledných správ je už dokonca tým najhorším. Od svojho príchodu do Arsenalu sa mu totižto ešte ani raz nepodarilo chytiť pokutový kop. To je pre brankára na takejto úrovni skutočne žalostná štatistika. Čo je však ešte horšie, v posledných 15 prípadoch uhádol smer strely len trikrát.

Treba ale dodať, že penalty sú z pohľadu brankára skôr lotériou, no v takýchto súťažiach musia brankári spĺňať tie najprísnejšie kritériá. Niektorí fanúšikovia klubu si kvôli tejto zlej bilancii žiadajú Čechov odchod z klubu. Klub z hlavného mesta Anglicka má ale dlhodobo problémy v defenzíve, čo dokazuje aj 28 inkasovaných gólov počas tohto ročníka Premier League. Spomedzi veľkej šestky klubov, ktoré sa uchádzajú o miestenku v Lige majstrov, je tak obrana Gunners najhoršia.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.