Podobne ako na Slovenskú, aj v Česku aktuálne finišuje boj o hokejový titul. Zatiaľ, čo u nás sa semifinálové série ešte len rozbiehajú, u našich federálnych “bratov” vrcholia tým najhektickejším spôsobom. Obe série sú totižto 3:3 na zápasyy.

Séria medzi druhým Třincom a treťou Mladou Boleslav bola 1:0, 2:1 i 3:2 na zápasy pre Třinec, víťaz základnej časti pražská Sparta už bola jednou nohou vyradená. Štvrtý Liberec totižto najskôr vyhral 1:5 a 1:3 v Prahe, aby následne zvládol po remíze 2.2 predĺženie aujal sa vedenia 3:0 na zápasy. A ešte nikdy v histórii českej Extraligy sa nepodaril obrat z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Sparta avšak 4. zápas vyhrala 0:5, zatiaľ čo ďalšie dva duely zvládla v predĺženiach a vo štvrtok 15. apríla bude mať šancu prepísať históriu. Historici v Česku ale predsa len našli podobný obrat, a síce v roku 1998, no to sa jednalo “len” o baráž. Opava ako posledný tím sezóny 1997/98 otočila proti Znojmu, keď možno aj psychicky zdecimovaní hostia v poslednom dueli dostali výprask 6:0.

Na Slovensku zaznamenal Trenčín dokonca dva takéto obraty, čím je jediným klubom na svete, čo to dokázal. Najskôr Trenčania šokovali v roku 2008 Martin a v roku 2011 Slovan, v oboch prípadoch sa jednalo o štvrťfinále, podobne ako v roku 2006 vo Švajčiarsku medzi Luganom a Ambri, v NHL sa to podarilo trom klubom po raz, unikátom je výkon Toronta, ktoré dokázalo v roku 1942 dokonať obrat priamo vo finálovej sérii proti Detroitu.

Zdroj: Sport.aktualne.cz | Foto: Twitter