Lionel Messi je podľa mnohých najlepším futbalistom histórie. Či je to tak, necháme na posúdení každého z vás. Argentínčan je však už tridsiatnik a aj jeho čas na trávnikoch sa pomaly kráti. Samuel Eto´o pre ESPN povedal, kto je “Messim budúcnosti”.

37-ročná kamerunská legenda pôsobila v Barcelone v rokoch 2004-2009 a bola aj pri seniorských začiatkoch Messiho, po boku ktorého odohral desiatky stretnutí. Aj preto má nepochybne právo hodnotiť, či niekto môže v budúcnosti dosiahnuť jeho úrovne.

„Mbappé je budúci Messi,“ povedal pre ESPN Samuel Eto´o. Ten však prízvukoval, že mladý Francúz sa bude musieť naučiť zvládnuť tlak, ktorý bude naňho vyvíjaný. Taktiež musí porozumieť tomu, čo sa okolo neho bude diať. Skúsený útočník dodal, že je veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú kariéru, pričom nie všetky sú závislé len od futbalových kvalít. Kylian by sa mal inšpirovať priam nadľudskou duševnou silou Messiho. V argentínskej superstar je vraj stále kúsok toho dieťaťa, ktoré v roku 2004 začalo robiť aj po boku kamerunského hráča prvé veľké futbalové kroky.

Eto´o od januára 2018 pôsobí v Konyaspore, no v minulosti obliekal aj dresy Interu Miláno, Machačkaly, Sampdorie, Evertonu, Chelsea či práve Barcelony. 19-ročný Mbappé je aktuálne hráčom PSG, kde je na hosťovaní s následnou opciou z monackého AS. Môžme len hádať, či si niekedy na seba oblečie aj dres katalánskeho veľkoklubu.

Zdroj: Espn.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.