Po tom, čo FC Barcelona vykazovala nečakane veľkú aktivitu na zimnom prestupovom trhu, sa ten istý kolotoč začína už aj v lete. Katalánskeho giganta definitívne opúšťa prvý nepotrebný hráč.

Tréner Valverde má o jednu starosť menej, pretože už sa nemusí zaoberať budúcnosťou navrátilca z hosťovania Gerarda Deulofeua. Ten v zime nabral smer Britské ostrovy, kde do konca sezóny 2017/2018 obliekal dres Watfordu.

Hoci si 24-ročný španielsky krídelník zahral za Watford iba sedem zápasov, v ktorých sa presadil len raz, tak vedenie anglického tímu Premier League muselo byť s jeho výkonmi spokojné. Deulofeu totižto prestupuje k “The Hornets” za 13 miliónov eur + pripadné 2 milióny v bonusoch závislých od výkonov hráča. Transfer by mal byť oznámený v nasledujúcom týždni ešte pred začiatkom Majstrovstiev sveta.

Gerard Deulofeu je odchovancom Barcelony, kde v mládežníckych kluboch pôsobil už od roku 2003. Hoci sa s ním pre veľký talent rátalo ako s nástupcom Messiho, tak do prvého tímu sa nikdy naplno nepresadil a väčšinu pôsobenia v katalánskom klube trávil na hosťovaniach v Evertone, či Seville.

Počas prvého prestupu z Camp Nou 2015/2016 do Evertonu bol poslaný aj na hosťovanie do AC Miláno a následne po sezóne 2016/2017 si ho “Blaugranas” opätovne od “The Blues” odkúpili. Ani počas druhého pobytu na Camp Nou nepresvedčil trénera Valverdeho a tak sa pobral na hosťovanie do Watfordu, kde aj nateraz zakotvil.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter