Barcelona je veľmi blízko k zisku svojej prvej zimnej posily. V španielskych médiách sa neustále špekuluje o príchode Philippeho Coutinha, ktorý je zatiaľ ešte stále hráčom Liverpoolu. Predstavitelia katalánskeho veľkoklubu však v predchádzajúcich hodinách odleteli do Brazílie, aby doladili iný prestup. Na spadnutie je totižto príchod nového stredného obrancu.

Novou akvizíciou “Blaugranas” by sa mal v nasledujúcich dňoch stať mladý Kolumbíjčan Yerri Mina. 23-ročný obranca je momentálne hráčom brazilského Palmeiras, ktoré je ochotné jednať o prestupe za správnu cenu. Všetky špekulácie potvrdili aj predstavitelia tohto klubu. “Barcelona urobila ďalšiu ponuku pre Minu. Nechceme však, aby opustil klub. Budeme čakať na príchod delegácie Barcelony a o prestupe budeme ďalej rokovať. Dovolíme mu odísť len v prípade dobrej ponuky.”

K prípadnému prestupu je naklonený aj samotný hráč. “Chcem odísť už teraz. Mám veľké sny a myslím si, že teraz je ten správny čas na odchod.” Barcelona už stihla jednu dohodu s Palmeiras dosiahnuť. Katalánsky klub má možnosť kúpiť Minu v lete za deväť miliónov eur. Do leta ale nechce čakať ani jedna strana a tak sa kluby údajne dohodnú na novej prestupovej čiastke s vedomím, že celý transfer sa zrealizuje už v januári.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.