Osudy futbalistov sú najrôznejšie. Dnes sme sa pozreli na muža, ktorý sa pomerne výrazne v jednom ukazovateli vymykal akémukoľvek normálu. Jeho meno je Sylvain Distin a vtipne dokázal ukončiť aj kariéru, ktorá mu nikdy nezačala.

Tento francúzsky obranca urobil prvé profesionálne kroky v roku 1997, v rokoch 2000-2001 pôsobil v PSG a následne zamieril do Anglicka. Tam strávil dlhých pätnásť rokov, všetky v Premier League. V nej odohral 469 duelov, čo je dodnes najvyššie číslo spomedzi všetkých Francúzov (druhý Anelka ich odohral 364). Celkovo na Ostrovoch naskočil do 558 duelov.

Najviac si obliekol dresy Evertonu (210) a Man City (206), no hral aj za Newcastle, Portsmouth a kariéru končil ako hráč Bournemouthu. To je rýchly prehľad klubovej kariéry. Čo však tá reprezentačná? Od francúzskeho rekordéra by sa očakávalo, že bola bohatá.

Realita však prekvapí. Nikdy v kariére neodohral ani jediný zápas za žiaden mládežnícky ani seniorsky výber. Avšak, s dávkou humoru v roku 2014 (dva roky pred úplným koncom kariéry) na sociálnej sieti Twitter oznámil svoj koniec v reprezentácii. Paradoxné, zvláštne, vtipné. Nemyslíte?

Zdroj: Premierleague.com, Transferfermarkt.com | Foto: Twitter