Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie FC Barcelona? Zrejme Lionel Messi, gigant španielskeho futbalu, favorit každej súťaže atď. Sezóna 2020/21 však taká skvelá pre tento tím zďaleka nemusí byť. Aspoň podľa fanúšikov.

Letné prestupové obdobie tradičnému TOP favoritovi La Ligy nedopadlo podľa predstáv. Klub nezískal žiadnu hviezdu posilu, nechceným sa stal Luis Suárez, Lionel Messi síce napokon ostal, no jeho frustráciu a nechuť najlepšie dokumentuje virálne video zo zápasu proti Elche, a na tom všetkom je pre fanúšikov Barcelony najmä to, že už minulá sezóna bola z ich pohľadu zlá a volali po väčších zmenách.

V ostatných približne 15 rokoch bola Barca vždy pasovaná bookmakermi za najväčšieho favorita na ligový titul, príp. bol na jej úrovni Real Madrid. Ten je teraz aj napriek bezgólovej remíze z úvodného duelu na pôde Realu Sociedad jasne najväčším kandidátom na primát.

Ako vidno z grafu, trinásť rokov neskončila Barcelona v La Lige mimo TOP2, z toho ju 8 krát ovládla. Teraz však množstvo fanúšikom očakáva, že sa podobný scenár, aký nastal v sezóne 2007/08, minimálne zopakuje. V článku “Fanúšikovia Barcelony v neistote: Môže sa zopakovať sezóna 2002/03?” z 1. septembra, keď ešte nebolo isté, či Messi ostane v klube, sme vytvorili anketu, kde nás zaujímalo, ako vidíte ligovú sezónu Barcelony z pohľadu konečného umiestnenia.

Výsledok je alarmujúci. Len 31% z vás očakáva, že z toho bude aspoň to 2. miesto, zatiaľ čo tretina spomedzi viac než 800 hlasujúcich (34%) dokonca zvolila tú najhoršiu možnosť. Aj keby sme brali do úvahy možnosť, že časť sklamaných fanúšikov Kataláncov alebo neprajníkov by označila poslednú možnosť úmyselne, stále je to alarmajúci výsledok. Bude to naozaj až také zlé alebo sa všetko pod vedením Ronalda Koemana obráti k lepšiemu?

> Naopak, takému Juventusu naši fanúšikovia veria oveľa viac <

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter