Moderný futbal je diametrálne odlišný od futbalu spred 20 alebo 30 rokov dozadu. Čo je však trendom v posledných rokoch je to, že sa do A-tímov jednotlivých klubov dostávajú čoraz mladší hráči. Zvlášť jeden klub v tomto ozaj vyniká.

Dortmund je známym pôsobiskom a akousi liahňou mladých talentov. V jeho súčasnom kádri nájdeme až 9 hráčov mladších ako 22 rokov. A nie sú to žiadni mladíci vysedávajúci len na lavičke. Erling Haaland (20), Jadon Sancho (20), Giovanni Reyna (17) a Jude Bellingham (17) sú hráči, ktorí hrajú kľúčové úlohy v hre Borussie Dortmund. O pár dní k ním pribudne ďalší. o Youssoufovi Moukokovi budeme toho počuť ešte dosť.

O Nemcovi s kamerunskými koreňmi sa toho popísalo už mnoho. Hrotový útočník doslova rozbíjal o pár rokov starších súperov v dorastoch, pričom strieľaľ šialené počty gólov a teraz sa chystá vhupnúť do profesionálneho futbalu. V piatok, 20.11. dovŕši vek 16 rokov, čim splní podmienku minimálneho veku, od ktorého Bundesliga povoľuje nastúpiť tínedžerom do zápasu. Moukoko teda bude môcť debutovať za seniorský tím Dortmundu už v sobotu na ihrisku Herthy Berlín (20:30). Toľko športová stránka, presuňme sa k tej finančnej.

moukoko

Nemecký BILD sa dopátral k informáciám o ročnej mzde dortmundského klenotu. Po dovŕšení 16. roku života bude Moukoko zarábať 350 000€ ročne! To je priam šialené číslo pre tínedžera vo veku 16 rokov. To však nie je všetko. Nemecký útočník v minulosti uzavrel so značkou NIKE lukratívnu zmluvu, ktorej súčasťou je ďalšia štedrá 6-ciferná suma, ktorá pípne Moukokovi na účet po nastúpení do svojho prvého zápasu medzi seniormi.

Byť milionárom v tak mladom veku? Verme, že sa chlapec nezblázni, ale vyrastie z neho ozajstná hviezda, ktorá bude dávať góly ako na páse. Minimálne tak ako v mládežníckych kategóriach. Dortmund má o budúcnosť na poste hrotového útočníka postarané. A Haaland sa môže tešiť tiež, pretože tréner Favre ho v niektorých zápasoch bude môcť šetriť a poslať na ihrisko práve Moukoka.

moukoko

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter