Stále mladší. Aj tými slovami by sa dal charakterizovať dnešný futbalový trh. Real Madrid si dva roky vopred zaistil Viniciusa Juniora, PSG pre zmenu získalo na hosťovanie s opciou Kyliana Mbappého. Aktuálne správy z Talianska zase hovoria o tom, že Juventus je hlavným favoritom na zisk mladíka Eddyho Salceda Moru.

Futbalista aktuálne hrajúci za výber Janova do 19 rokov, má na konte už dva štarty aj v Serii A. Na tom by nebolo nič čudné, ak by nemal v rodnom liste uvedený dátum narodenia 1. október 2001!

Salcedo Mora vľavo v modro-červenom drese FC Janov

Stále len 16-ročný útočník dostal prvú príležitosť v seniorskom tíme už v auguste tohto roka, keď odohral posledných desať minút zápasu na pôde Sassuola, ktorý skončil 0:0. Okrem toho sa dostal na ihrisko ešte raz, a to pri pohárovej výhre 1:0 nad Crotone.

Tento mladík je ešte o sedem mesiacov mladší ako jeho spoluhráč Pietro Pellegri, ktorý má na konte už aj dva presné zásahy. Podľa portálu Rai Sport ich však spája aj záujem Juventusu, ktorý ich sleduje a údajne aj plánuje získať za bližšie nešpecifikovaných podmienok. Súperom Juventusu je vraj napríklad aj ďalší veľkoklub AC Miláno.

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.