Každý z nás si zrejme prešiel vo svojom živote kratším či dlhším obdobím, kedy ho držali videohry. V športovom svete patrí medzi najhranejšie hokejová NHL, ktorú tvorí firma EA Sports. Kompetentní pracujú na tom, aby čoskoro v tejto hre bola aj naša najvyššia súťaž.

V novej edícii NHL 18 sa nachádza hokejová Liga majstrov, ktorá obsahuje aj slovenského šampióna HC ´05 Banská Bystrica. Barani sú však jediným zástupcom Tipsport ligy v najpopulárnejšej hokejovej videohre na svete. Dôvodov je hneď viacero. Tvorcovia vyberajú do hry ligy, ktoré sú marketingovo zaujímavé a ktoré sleduje veľké množstvo fanúšikov. Tvorcovia hry taktiež vyberajú ligy, ktoré by kupujúci ocenili, respektíve by ich primäli k tomu, aby si NHL kúpili.

Vedúca osobnosť našej najvyššej súťaže a majster sveta z Göteborgu Richard Lintner, nedávno prehlásil, že si naplánoval stretnutie so zástupcami firmy EA Sports, pričom cieľom týchto rozhovorov má byť zaradenie Tipsport ligy k súťažiam ako NHL, KHL či švédska Elitserien alebo fínska SM liga.

Momentálne ťažko povedať, ako snaha Richarda Lintnera dopadne, no pozitívne je, že sa o niečo také aspoň pokúša. Slovenský hokej nabral v poslednom období správny marketingový smer a účasť v NHL 19 či NHL 20 by bol veľkým úspechom na športovom poli. Prilákalo by to sponzorov, zvýšila by sa prestíž súťaže a slovenskí fanúšikovia by takpovediac žili s naším hokejom ešte intenzívnejšie.

K dostupným verziám tohto simulátora existuje množstvo neoficiálnych doplnkov, ktoré prinášajú slovenskú ligu a môžete si tak zahrať za Košice, Nitru, Zvolen či Žilinu. Niektoré z nich sú robené skutočne kvalitne, ale nie je to až tak prepracované ako od EA Sports. Zaradenie Tipsport ligy do NHL by rozhodne neprinieslo žiadne negatíva, práve naopak, profitoval by z toho slovenský hokej i EA Sports. Veď dopyt po tejto hre na našom trhu by sa zrejme ešte zvýšil a naša liga by sa vo svete dostala oveľa viac do povedomia.

Zdroj: ŠportovýMagazín.sk | Foto: Facebook, YouTube.com