Zoznámte sa s mladučkým hokejovým talentom, ktorý by sa teoreticky mohol stať oporou našej reprezentácie na niekoľko najbližších rokov. Hoci on má americké občianstvo, jeho rodičia pochádzajú zo Slovenska!

Kevin Labanc je 22-ročný hokejový útočník, ktorý momentáne patrí celku San Jose Sharks. Práve “Žraloci” ho draftovali do najslávnejšej hokejovej ligy sveta, v ktorej zatiaľ odohral 102 zápasov s bilanciou 49 bodov (15+34). V tomto ročníku nazbieral zatiaľ 29 bodov v 47 dueloch NHL. Ešte lepšie sa mu darí na farme v AHL, kde si udržiaval už v minulej sezóne priemer bodu na zápas.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Kevin sa narodil v Staten Island v New Yorku v roku 1995. Krídelník, ktorý 12.decembra 2017 oslávi 22 rokov, je synom Slovákov. Jeho otec i mama odišli do USA rok pred jeho narodením. Preto by možno mladý talent mohol reprezentovať práve Slovensko. Zatiaľ totiž na seniorskej úrovni dres USA neobliekal, za americký výber hral len na MS do 17 rokov a tiež na MS 18-ročných. Problémom pri reprezentovaní Slovenska by však mohol byť fakt, že Kevin nikdy nehral v našej lige a zrejme asi ani nikdy hrať nebude.

Zdroj: Eliteprospects.com, Hetrik.sk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D