V minulom článku sme vám priniesli dôvody, prečo nemusí byť prestup Mareka Hamšíka do švédskeho mužstva IFK Goteborg tým najlepším krokom. Dnes sa však nato skúsme pozrieť z tej pozitívnej stránky a načrtnime si pozitíva tohto presunu.

 

Blízkosť

Pre Mareka Hamšíka bude oveľa prijateľnejšie dochádzať na reprezentačné zrazy zo Severu Európy, ako z ďalekej Ázie. Nehovoriac o tom, že v poslednej dobe všetko ešte viac komplikovali protiepidemické opatrenia. Nehovoriac už o časovom posune, ktorý tiež nemusí na každého vplývať práve najlepšie.

Európsky štýl futbalu

Slovákov čakajú v kvalifikácií a na Majstrovstvách Európy tímy, ktoré budú hrať európsky štýl futbalu a preto by pôsobenie Mareka Hamšíka vo Švédsku mohlo byť pozitívom aj pre tento fakt. Nehovoriac o tom, že švédska liga by mala mať predsa len o niečo lepšiu kvalitu, ako čínska najvyššia súťaž.

Bude viac na očiach

V európskej ligovej súťaži bude kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie predsa len viac na očiach ostatným európskym klubom, ktoré by oňho mohli mať záujem. Veď zmluvu by mal skúsený stredopoliar podpísať len do konca aktuálnej sezóny. V prípade kvalitných výkonov vo Švédsku a v reprezentačnom drese by sa tak o neho mohol strhnúť v lete veľký boj viacerých (možno aj popredných) európskych klubov.

VIDEO: Mareka Hamšíka privítali fanúšikovia na letisku ako veľkú hviezdu

Psychická pohoda

Blízkosť Slovenska, minimálne kultúrne rozdiely, časový posun, ale aj milujúci fanúšikovia. Mareka Hamšíka po prílete do Švédska privítali ako veľkú hviezdu a všetky tieto faktory by sa mohli podpísať pod jeho psychickú pohodu, ktorá je pre hráčov najvyššej úrovne náramne dôležitá.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter