V dnešnej uponáhľanej dobe sa láska k jedinému klubu vidí u futbalistov už len málokedy. Hráči typu Francesco Totti a Marco Reus postupne vymierajú a pribúda viac „Zlatanov“. Predsa sa však sem tam objaví jedna lastovička, ktorá sa chce podobať lojálnym velikánom.

Obrana Barcelony sa nepýši práve najideálnejšou formou za posledné roky. Umtiti, Lenglet či Mingueza nedokázali dlhodobo podávať spoľahlivé výkony. Predsa len sa však pred dvoma rokmi našiel ideálny hráč, ktorý sa dokázal dlhodobejšie presadiť. Uruguajčan Ronald Araújo začal svojimi výkonmi prerastať aj Gerarda Piquého a je možné prehlásiť, že sa stal akýmsi lídrom defenzívy. Teraz vyslovil nádherné slová potešujúce celú Barcelonu.

Araújo bol prednedávnom spájaný s možným odchodom do Premier League, na čo sa ho novinári opýtali konkrétnu otázku, či plánuje niekedy v budúcnosti hrať v Anglicku. „Úprimne, nie. Chcem stráviť celú svoju kariéru v Barcelone. Som tu veľmi šťastný a verím, že to bude pokračovať aj naďalej,“ povedal 23-ročný stopér pre Catalunya Ràdio. Nuž nie každý futbalista má potrebu hrnúť sa za veľkými peniazmi na Ostrovy.

Zdroj: Getfootballnewsspain.com | Foto: Instagram/ronaldaraujo_4