Počas tohtoročného letného prestupového obdobia sa budú diať veľké veci. Niektoré veľké prestupy sú už dokonca dohodnuté, niektoré môžu byť oficiálne oznámené už čoskoro. Veľkokluby budú chcieť mútiť vody prestupového trhu vo veľkom.

Nuž ale niektoré z nich sa nevyhnú aj bolestivým odchodom. To o čom sa hovorilo už dlhšiu dobu sa teraz definitívne stane skutočnosťou. Liverpool príde v lete o svojho stredopoliara Georginia Wijnalduma, ktorému 30. júna vyprší platnosť zmluvy a stane sa voľným hráčom. Potvrdil to Liverpoolský denník Liverpool Echo. Vedenie klubu síce ponúka Holanďanovi nový kontrakt, no Wijnaldum ho odmieta akceptovať, pretože chce vylepšené podmienky.

A tu je problém, pretože vedenie klubu nechce 30-ročnému záložníkovi vylepšiť platové ohodnotenie. Wijnaldum sa tak po piatich rokoch presťahuje z Anfield Road inde. Vo veľkom sa diskutuje o jeho príchode do Barcelony, kde by sa stretol so svojimi krajanmi, Frenkiem de Jongom aj trénerom Ronaldom Koemanom. Nič však nie je ešte isté a to, že sa na trhu ocitne 35-miliónový hráč, ktorého bude možné podpísať zadarmo, istotne vzbudí záujem. Nielen Barcelony.

wijnaldum

Zdroj: Liverpoolecho.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter