Príchod nového (resp. v tomto prípade staronového) trénera vie urobiť divy. S jedným a tým istým kádrom sa dá totižto urobiť veľmi veľa, stačí len vedieť niekoho správne použiť, a naopak, niekoho dovtedy nepostrádateľného posadiť. Čo urobí so zostavou Realu ostrieľaný Carlo Ancelotti?

Asi sa všetci zhodneme, že v túto chvíľu nie je možné určiť, ako to taliansky stratég poskladá. A taktiež je jasné, že klub ako Real, ktorý odohrá ročne cez 50 súťažných zápasov, ho jednoducho nedokáže odohrať s jednou jedenástkou.

Samotný prezident Florentino Perez avizoval, že nový manažér bude mať za úlohy urobiť určité zmeny, ktoré sú takpovediac nevyhnutné. Úradujúci vicemajster La Ligy v súčasnosti disponuje na jednej strane viacerými veľmi skúsenými hráčmi, ktorí sú avšak už za zenitom, a na druhej strane s nádejnými mladíkmi, medzi ktorými sa ale stále nevybrúsil nik na absolútnu hviezdu typu Mbappého. Do toho viacerí strávili uplynulý ročník na hosťovaní, iní boli zase “na odpis”.

Carlo Ancelotti už v klube v minulosti pôsobil (2013-2015), pričom s klubom vyhral Ligu Majstrov, Copa del Rey či MS klubov, ligový titul mu v druhej sezóne ušiel na úkor Barcelony napriek 92 bodom a 118 streleným gólom. Mnohých hráčov aktuálneho kádra si ale ešte pamätá a s niektorými môže mať svojský vzťah.

Toto všetko sme sa pokúsili zmiešať dohromady a vytvoriť z toho trošku “SCI-FI” zostavu, ktorá by ale nemusela byť úplným nezmyslom. Pozrime sa teda na ňu.

A prečo sme zostrojili tento “mix”? No, práve preto, aby sme doňho namiešali všetko. A nechceli sme do zostavy pridať kohokoľvek, kto klubu nepatrí, pretože vzhľadom k finančnej situácii klubov ovplyvnenej krízou (a v prípade Realu i multimiliónovou investíciou do štadióna) neočakávame, že by priviedli nejaké TOP esá do základnej zostavy.

Brankársky post je jasný, tak nie je o čom. Courtois je veľkou istotou. V srdci defenzívy napriek špekuláciám neočakávame zmeny. Na ľavom okraji už Mendy asi definitívne prevalcoval Marcela, na pravo sme zaradili Valverdeho, ktorý pár zápasov na tomto poste odohral, a navyše, z tejto formácie by sa dalo plynulo prejsť i na 3-1-4-2. V strede poľa bude zrejme menej času dostávať Modrić, preto duo Casemiro – Kroos.

A čo ofenzíva? Vinícius je zrejme najväčším prísľubom pre budúcnosť, takže jeho pozícia bude zrejme neochvejná. Podobne tak aj Benzemova, ktorý má stále ešte potenciál byť 1-2 sezóny oporou. Na pravo sme na úkor iných mien dali veľkého obľúbenca Carla Ancelottiho, hoci Bale sám vraj nevie, či chce s futbalom pokračovať. V Reale mal byť odpísaný, no Ancelotti nie je Zidane a šance niekdajšeho najdrahšieho hráča sveta, ktorého si sám Talian do klubu v roku 2013 priviedol, určite vzrástli. A dôležitú rolu by mohol mať aj Odegaard, ktorý “večne” hosťuje. Veď aj v tomto prípade to bol Ancelotti, kto mu dal v roku 2015 ako mladučkému 16-ročnému objavu šancu v ligovom zápase.

Pod Ancelottim by mohol zažiť comeback i Isco, ktorý kedysi patril medzi “jeho kone” a v minulej sezóne sa ho snažil získať do Evertonu. Okrem nich ale nemožno zabúdať na Asensia, Rodriga, Carvajala, Jovića (ten sa vráti z hosťovania), Militaa a otáznik visí nad Hazardom (a jeho zdravim a formou).

Ancelotti do SSC Neapolu

Zdroj: Športovýmagazin.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com