Zápas ťažkej váhy o titul šampióna organizácie WBC medzi Deontayom Wilderom a Tysonom Furym skončil remízou. Jeden z rozhodcov prisúdil kolo Wilderovi, druhý Furymu a tretí nabodoval rovnaké skóre pre oboch.

Obaja boxeri tak zostávajú naďalej nezdolaní a Wilder si udržal svoj opasok. Ako to už ale pri takýchto obrovských zápasoch býva, okamžite sa vynorili mnohé názory, ktoré s výsledkom nesúhlasia. Medzi nimi i legendárny boxer Lennox Lewis, ktorý výhru videl v prospech svojho krajana Furyho.

Bezpostredne po súboji oboch borcov sa objavila karta s podrobným zápisom skóre jednotlivých rozhodcov. Menovite išlo o Alejandra Rojina, Roberta Tappera a Phila Edwardsa. Pozorní fanúšikovia si okamžite všimli jednu vec, a to veľký nepomer medzi bodovaním Alejandra Rojina a bodovaním zvyšných dvoch arbitrov.

Všetci traja sa logicky a jasne zhodli na skóre 10-8 v deviatom i dvanástom kole, kedy bol Fury počítaný. Výrazná odchýlka ale nastala v bodovaní 2., 3. a 4. kola, kedy Rojin tieto kolá pripísal Wilderovi, zatiaľ čo Tapper a Edwards ich zhodne dali Furymu.

Alejandro Rojin, Mexičan žijúci v USA, napokon celý zápas v pomere 115-111 pripísal Wilderovi, kanadský rozhodca Robert Tapper nabodoval skóre 114-112 pre Furyho a Brit Phil Edwards zápas videl na remízu 113-113.

Ako ste zápas videli vy? Súhlasíte s výsledkom?

Zápis skóre rozhodcov zo zápasu Wilder vs. Fury

Prečítajte si aj:

Reakcia Wildera na “zmŕtvychvstanie” Furyho je hitom internetu! (VIDEO)

Zdroj|Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.