Kvalifikácia o futbalové MS 2022 v Katare pokračuje ďalšími zápasmi (i v Európe) aj behom októbra, aby vyvrcholila v novembri. V konfederácii UEFA bojuje o šampionát celkovo 55 krajín, z ktorých si niektoré môžu vybojovať istotu už v októbri. Alebo aspoň barážovú miestenku.

Pre objasnenie UEFA dodá na šampionát 13 krajín. Bude to 10 víťazov skupín a tri krajiny z dodatočnej baráže. Do baráže pôjde 10 tímov z druhých miest v skupinách a dva celky budú doplnené z Ligy Národov (dvaja najlepší víťazi jej skupín, ktorí sa umiestnia v kvalifikácii na horšom než druhom mieste).

Ktoré krajiny si môžu už teraz vybojovať miestenku? Úplne prvou krajinou sa môže stať Dánsko, a to už behom 7. kola. Potrebuje na to triumf v Moldavsku a zároveň remízu Škótov proti Izraelu. Bez ohľadu na iné okolnosti miestenku môžu Dáni získať po 8. zápase. Po 8. kole sa z postupu môžu radovať aj Anglicko a Nemecku, no taktiež Belgicko, ktorému bez jeho pričinenia môžu pomôcť výsledky iných tímov.

Kvarteto Španielsko, Taliansko, Belgicko a Francúzsko síce vedie svoje 5-členné skupiny, no keďže v tomto kvalifikačnom termíne je na programe i Final four II. ročníka Ligy Národov UEFA, tieto krajiny majú v kvalifikácii voľno. Hneď na úvod „sa zrodil“ i zaujímavý rekord.

Čo sa týka aspoň barážovej miestenky z kvalifikácie, v túto chvíľu ju nemá istú nikto, hoci Belgicko by o ňu mohol obrať len zázrak. Avšak, po októbrových dueloch sa do tejto pozície môžu dostať okrem vyššie spomenutej štvorice i nasledovné krajiny, ktorých je pätnásť (Portugalsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Francúzsko, Ukrajina, Wales, Škótsko, Holandsko, Nórsko, Chorvátsko, Rusku, Albánsko a Arménsko).

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter