O dlho očakávanom zápase medzi obhajcom Deontayom Wilderom a vyzývateľom Tysonom Furym sa toho popísalo už mnoho a to tak ako pred ním, tak aj po ňom. Napriek prekvapivej remíze si obaja aktéri prišli na pekný balík peňazí. Fury však šokoval ešte viac ako samotný výsledok zápasu.

30-ročný boxer už pred spomínaným duelom avizoval, že si zarobené peniaze neponechá. Podľa zdrojov denníka Telegraph si za svoj boxerský duel mal prísť na asi 8 miliónov libier (v prepočte necelých 9 miliónov eur).

Otec štyroch detí údajne netúži po miliónoch a podľa jeho slov si zarobil dostatok peňazí aj bez honoráru za jeho posledný zápas. Vzdanie sa toľkých miliónoch odôvodnil aj tým, že nebude žiť večne a jedného dňa zomrie. Preto vraj nemá dôvod hromadiť na účte nejaké veľké milióny.

A teraz to najpodstatnejšie. Celý zárobok daruje kontroverzný boxer chudobným ľuďom a ľudom bez domova. Za peniaze by im rád postavil domy a zlepšil tak kvalitu ich života. Tyson Fury sa zachoval ako veľký človek, ktorý nemyslí len na seba, ale aj ľudí naokolo a môže ísť príkladom mnohým.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.