Patria k oporám svojich tímov, napriek tomu stále nepredĺžili zmluvu. Na konci júna sa z nich teda s najväčšou pravdepodobnosťou stanú voľní hráči. Čo bude s nimi ďalej, je jasné, no kde budú hrať, ostáva otázkou!

 

Santi Cazorla

32-ročný španielsky záložník je od roku 2012 hráčom Arsenalu, za ktorý odohral za túto dobu takmer dvesto zápasov. Novú zmluvu však stále nepodpísal a špekuluje sa o jeho návrate do Španielska, kde hrával za Huelvu, Villarreal a Malagu.

Jesus Navas

Ďalší Španiel, tentokrát v službách Manchestru City. V roku 2013 sem prišiel zo Sevilly, kde strávil dlhých desať rokov. V tejto sezóne už nedostáva toľko príležitostí a je pravdepodobné, že sa so Citizens rozlúči. 31-ročný hráč bude mať zrejme viacero ponúk, no nie je vylúčené ani jeho zotrvanie v tíme.

Zlatan Ibrahimovič

Hviezda prvej veľkosti. Futbalista, ktorý sa okamžite po príchode do Manchestru United stal jednoznačnou ofenzívnou jednotkou tímu, má zmluvu len na túto sezónu. Sám naznačil, že plánuje zotrvať v klube, no definitíva stále nepadla.

Yaya Touré

Čoskoro 34-ročný veterán Citizens po príchode Pepa Guardiolu vypadol zo zostavy, no postupne sa do nej opäť prepracoval. Napriek tomu sú jeho dni v tíme zrejme zrátané. Kde prestúpi, je otázne. Isté je len to, že platovo pôjde výrazne nadol. Jedine, že by ho zlákala na sklonku kariéry Čína…

Paulo Zabaleta

Ďalšia dlhoročná opora Manchestru City, ktorej končí zmluva. No a ani tento 32-ročný argentínsky obranca nemá pevné miesto v základe a ani zmluvu na stole. Vráti sa do Španielska či dokonca do rodnej Argentíny?

Glen Johnson

Dlhoročná opora defenzívnych radov Liverpoolu sa v roku 2015 ako voľný hráč sťahoval do Stoke City, kde mu však v júni končí zmluva. 32-ročný futbalista stále nedostal ponuku novej zmluvy a tak je možné, že sa opäť bude sťahovať. Kam, to je otázne, no v Anglicku zrejme ostane.

Lucas Leiva

Desať sezón a dosť? To bude zrejme platiť o pôsobení tohto Brazílčana v Liverpoole. Jeho miesto v zostave je stále menej stabilné a rozhodne by si zaslúžil dostávať viac priestoru. No v tak ambicióznom klube ako “The Reds” sú, to možné zrejme nebude…

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Facebook