Byť futbalistom nie je vždy úplne jednoduché. Nech ste akokoľvek dobrý, budete nenávidený. Čím ste horší, tým viac vás nenávidia priaznivci vášho tímu. No a čím ste lepší, tým viac ste nenávidený fanúšikmi rivalov. Táto štvorica futbalistov bola skvelá, no boli milovaní a neskôr nenávidení tou istou skupinou fanúšikov…

Prečo? Vysvetlenie je jednoduché. Všetky tieto futbalové osobnosti si vo svojej kariére zahrali El Clásico. V oboch dresoch!

Luis Enriqué

Aktuálny tréner španielskej reprezentácie začal kariéru v Gijóne, následne od roku 1991 do roku 1996 pôsobil v Reale Madrid. Počas tohto obdobia sa prepracoval aj do španielskej reprezentácie. No a v roku 1996 prestúpil do FC Barcelona. V jej drese v roku 2004 ukončil kariéru.

Michael Laudrup

Jeden z najlepších dánskych futbalistov všetkých čias bol trošku svetobežník. To mu ostalo až do dnešných trénerských čias. Michael v roku 1989 prestúpil z Juventusu do Barcelony, v ktorej strávil päť sezón. No a roku 1994 si to namieril rovno do Realu. V ňom strávil dve sezóny.

Luís Figo

Jeden z najlepších záložníkov prelomu tisícročí a jeden z členov tzv. Galacticos, ktoré vytvoril Florentino Perez v Reale. V roku 1995 prestúpil zo Sportingu do Barcelony, v ktorej odohral päť sezón. No a v roku 2000 sa stal nenávideným po tom, ako prestúpil do Realu Madrid. O tomto prestupe sa hovorilo ako o najväčšom a najkontroverznejšom prestupe všetkých čias. Sám Figo si musel v drese Realu v zápasoch na Camp Nou vypiť kalich horkosti až do dna.

Ronaldo

Brazílsky “mimozemšťan”, ako ho vďaka fantastickým výkonom prezývali, strávil v Barcelone jedinú sezónu. No nezabudnuteľnú, veď v sezóne 1996-97 dokázal streliť 47 gólov v 48 zápasoch! Po nej však nečakane prestúpil do Interu Miláno. V tomto klube strávil päť sezón. V roku 2002 sa však vrátil do Španielska. Nie však do Barcelony, ale stal sa posilou “Bieleho Baletu”. V Reale strávil päť sezón a hoci dve z nich boli poznačené zraneniami, stogólovú métu prekonal.

Zdroj: Wikipedia.org | Foto: Facebook