Manchester United začal sezónu 2017/18 rozprávkovo a bol jediným tímom, ktorý držal s Manchestrom City krok. To sa však ešte na jeseň zmenilo a v súčasnosti bojujú len o druhé miesto, zatiaľ aj vďaka posledným dvom dôležitým domácim triumfom, úspešne.

Každý však chápe tomu, že druhé miesto nie je miesto prvé a história si pamätá predovšetkým víťazov. Čo potrebuje slávny klub z Old Trafford zmeniť, ak chce v sezóne 2018/19 reálne pomýšľať nad prvým “pofergusonovským” titulom?

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Útočná fáza musí byť plynulejšia

V úvode sezóny sa hviezdnej ofenzíve United darilo a ešte po siedmom kole mala priemer troch strelených gólov na zápas. Postupne sa však pohoda vytrácala a nejaké evidentné zlepšenie nenastalo ani po Sánchezovom príchode. Mourinho má ofenzívu nabitú, musí však nájsť jej optimálne a zároveň variabilné zloženie. Spomínaný Sánchez, no aj Martial, Lukaku, Lingard, Mata, Rashford či Pogba, majú svoju nespornú kvalitu, ako celok ale nie vždy pôsobia nebezpečne.

Marcus Rashford

Eric Bailly potrebuje byť v poriadku

Väčšina fanúšikov aj odborníkov sa stotožňuje na tom, že Eric Bailly je jednoznačne najlepším stopérom klubu, ale musí byť zdravý. To v tejto sezóne ale rozhodne neplatí, veď v Premier League nastúpil od novembra len dvakrát, keďže ho eliminoval poranený členok. Defenzíva je síce spoľahlivou zložkou Manchestru United aj bez neho, no s ním to môže byť ešte o poznanie lepšie, viď zápas proti Liverpoolu.

Je nevyhnutné získať posily do stredovej formácie

Mourinho má síce k dispozícii dosť záložníkov, no po sezóne to pravdou byť nemá. Nielenže Carrick končí kariéru, ale Fellaini by mal definitívne opustiť Od Trafford a nasledovať by ho mohol napríklad aj Herrera. V súčasnosti sa hovorí o príchode Jorginha z Neapolu či Milinkoviča-Saviča z Lazia Rím.

Tím sa musí stať dôslednejším

Manchester United je veľkým tímom a v súčasnosti má vyvážený káder. Napriek tomu sa nevyvaroval počas sezóny viacerým skratom, ktoré ho pripravili o možnosť držať krok s mestským rivalom. V aktuálnej sezóne sa snáď so “Citizens” krok ani držať nedal, no ak by v tej budúcej stratili Guardiolovci o niečo viac bodov, nádej na titul môže byť reálna. To sa ale musí Manchester United vyhnúť kiksom, akými boli prehry s Newcastlom či Huddersfieldom, nehovoriac o viacerých remízach s papierovo slabšími tímami.

Romelu Lukaku si potrebuje udržať stabilnú formu

Bývalý kanonier Evertonu hneď v prvých týždňoch v novom pôsobisku dokázal, že je skvelým útočníkom schopným strieľať góly. Po siedmych kolách ich mal na konte sedem, odvtedy však skóruje v priemere len raz za tri zápasy. Aj jeho góly často Mourinhovcom chýbajú, predovšetkým proti silným súperom. V zápasoch proti klubom z veľkej šestky strelil zatiaľ jediný gól.

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.