Neymara musíte buď milovať alebo nenávidieť. Ste jeho fanúšikom alebo odporcom. Ešte na neho môžete mať aj neutrálny pohľad, no ten je raritou. Svoj názor na brazílskeho technika vyslovil aj kandidát na prezidenta FC Barcelony.

Kúpili by ste Neymara späť do Barcelony? Fanúšikovia Barcelony nech si odpovedia sami. Kto by ho však určite nekúpil a pochádza z prostredia Blaugranas je Toni Freixa. 52-ročný rodák z Barcelony má na takýto možný krok vcelku radikálny názor. Avšak zaujímavejšie je azda jeho odôvodnenie, s ktorým nebudú súhlasiť možno ani fanúšikovia Barcelony.

“Ak by som sa stal prezidentom, Neymara by som znova nekúpil. Podľa mňa vzhľadom na jeho výkony nepatrí momentálne ani medzi 30 najlepších hráčov v Európe,” vyjadril sa ostro Freixa. Počkať. Myslíte si, že toto je pravda alebo tento kandidát blúzni a má na Neymara zaujatý pohľad? Je síce pravdou, že Brazílčana trápia v poslednom čase zranenia, ktoré mu znemožňujú byť ešte lepším, no jeho štatistiky hovoria predsa jasnou rečou. Aj keď musíme brať do úvahy, že kvalita Ligue 1 je na míle vzdialená od kvality Premier League, La Ligy, či Bundesligy.

V tejto sezóne hral Neymar v 8 zápasoch, pričom strelil 3 góly a na 4 prihral. Sezónu predtým odohral 27 zápasov, v ktorých dal 19 gólov a zaznamenal 12 asistencií. Toto nie sú čísla, ktoré by odôvodňovali slová Freixu. Ten ešte k tomu nezabudol dodať jednu narážku. “Najdôležitejšia vec v Barcelone, je Barcelona samotná. Nie sme závislí na nikom,” dodal Španiel, ktorý chcel povedať, že žiaden hráč nie je nad klubom.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter