Manchester United sa od konca Alexa Fergusona na lavičke nedočkal titulu v Premier League a v ročníku 2021/22 bude opäť jedným z hlavných cieľom ukončenie tejto negatívnej bilancie. Hneď v úvode ročníka ale môže smelý plán dostať trhliny.

Ako zrejme viete, už od konca marca klub postrádal Anthonyho Martiala, ktorý tak pochopiteľne nedostal ani možnosť reprezentovať na EURE Francúzsko. Bodaj by aj, keď doteraz nie je isté, či stihne aspoň úvod novej sezóny. Jeho nemenej kvalitný spoluhráč, a síce čoskoro 24-ročný Marcus Rashford ho nestihne so 100-percentnou istotou.

Rashford mal určité probémy i behom EURA, čo bolo dôvodom, prečo dostával taký malý priestor. V základe sa neocitol ani raz, vo finále nastúpil napríklad až v 119. minúte, a navyše, zahodil v rozstrele svoj pokutový kop. Teraz oznámil verejnosti, že podstúpi operáciu ramena a taktiež bližšie nešpecifikovaný zákrok nohy. 

Prvé odhody hovoria o 12-týždňovej absencii, ktorá sa môže ešte trošku natiahnuť. Mimo tak možno bude až do konca októbra. V čase návratu bude mať jeho zamestnávateľ za sebou teda už 2-3 zápasy skupinovej fázy Ligy Majstrov, a taktiež, 7-10 zápasov Premier League.

A najmä v októbri na tím z Old Trafford čakajú veľmi nároční súperi ako Leicester, Liverpool či Tottenham. S určitosťou si nezahrá proti Evertonu či West Hamu. A to je dosť veľká komplikácia, veď v uplynulej sezóne naskočil Rashford až do 57 duelov a odohral cez 4100 minút, vrámci najvyššej anglickej súťaže vynechal jediný (posledné kolo) a na trávniku strávil 85% celkovej minutáže.

Zdroj: TheGuardian.com | Foto: Twitter