Po príchode Pepa Guardiolu na lavičku Manchestru City sa diskutovalo o všeličom. Veď ak taký úspešný tréner príde do nového prostredia a nový klub hral úplne odlišným štýlom ako bol ten jeho, môže nastať problém…

Guardiola kúpil do tímu viacero nových hráčov, senzáciou bolo odstavenie neohroziteľnej brankárskej jednotky. Joe Hart bol totižto dlhodobo jasnou voľbou všetkých trénerov. Guardiolovi však nevyhovoval. No a veľa nechýbalo, aby sa najlepší strelec Citizens v posledných rokoch ocitol tiež na prestupovej listine. Na začiatku sezóny bol Sergio Agüero síce stále útočníkom číslo jeden, no od decembra odrazu vypadol zo zostavy. Nebyť náhleho zranenia mladej hviezdičky Jesusa Gabriela, možno by Sergio Agüero sedel na lavičke dodnes. Po zranení mladého brazílskeho kanoniera sa opäť dostal Argentínec do zostavy a je v nej doteraz.

Pep Guardiola prehovoril, prečo Sergia Agüera predtým posadil na lavičku

,,Sergio Agüero je skvelý útočník, no mal som pocit, akoby nemal záujem zapájať sa do hry a čakal len na to, kedy strelí gól. Takýto typ útočníkov neuznávam.”

Teraz je s jeho výkonmi oveľa viac spokojný a to, že sa gólovo presadil v piatich z posledných šiestich ligových duelov, je len bonusom. No a strelecky sa Sergio Agüero dvakrát presadil aj v Lige majstrov proti AS Monacu.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Instagram