Extrémne očakávaný turnaj roka Oktagon 19 rozvíril pokojné vlny slovenského, ale aj zahraničného MMA. Zaujímavé zápasy a skvelé strety bojovníkov v klietke oživili mikulášsky večer.

Karlos „Terminátor” Vémola splnil svoj sľub a v hlavnom zápase turnaja zvíťazil nad Václavom Mikuláškom už v 1. kole. Aj keď ho chcel ukončiť na TKO, napokon ho neštandardne, uškrtil “len” s dlaňami.

„Po zápase som nešportovo vybuchol. Vychádzalo to však z toho, že on i práca Oktagonu dokázala presvedčiť verejnosť, že je mi seberovný súper. Ja som zápasil so svetovou špičkou,“ vravel Vémola na pozápasovej tlačovej konferencii.

Mikulášek neskôr uznal svoju prehru a kvalitného súpera, no neodpustil si povestné rýpanie. „Sľúbil si TKO, takže zase nič. Uškrtil si podpriemerného zápasníka, ktorého si si vybral. S tým sa budeš teraz chváliť a ukazovať, že máš guráž?” pýtal sa.

„To sa niekedy v zápasoch stáva. Zbytočne som na Karlosa čakal, čo urobí. Namiesto toho, aby som do neho vletel. Vedel som totiž, že nechcel boxovať, ale zhodiť ma na zem a tam ma ukončiť. Úplne som vypol, vo vnútri sa mi asi nechcelo,“ dodáva s pokorným hlasom “Baba Jaga”.

Veľký návrat zažila aj bývalá UFC bojovníčka Lucie Pudilová, tá v hlavnom predzápase celkom dominantne zdolala Corneliu Holmovú. Po prvom kole Švédku nepustila k boju a v postoji značne vyhrávala pretiahnutými zadnými údermi a údernými kolenami v klinčoch.

„Dnešok bol hrozný. Celý deň som čumela do steny ako blázon a napokon som nespravila nič z toho, čo som si naplánovala. V krátkom čase mi zomrel pes, dedo, takmer babička a teraz skolaboval tréner. Zdeptalo ma to a nevedela som, či nastúpim. Pomohli mi chlapci zo Slovenska,” vravel Pudilová tesne po zápase.

Po roku a štvrť zvádol zápas aj Samuel Krištofič, podarilo sa mu ukončiť poľského Mateusza Strzelczyka. „Pirát” mal v 1. kole prevahu, v úvode toho druhého trafil ľavou, Strzelczyk padol k pletivu a Krištofič ho ukončil údermi. Bratislavčanovi vyšla avizovaná pomsta za Vlasta Čepa, ktorý rovnakému súperovi podľahol na Oktagone 17.

Ďalší turnaj nás čaká v závere roka, Oktagon 20 sľubuje ďalšie atraktívne zápasy, už teraz možeme povedať, že pôjde o ozajstnú koncoročnú lahôdku.

Zdroj|Foto: OKTAGON MMA