28-ročný mohutný belgický kanonier Romelu Lukaku sa stal najzvučnejšou posilou londýnskej Chelsea behom leta 2021. Manažér Thomas Tuchel teda podľa očakávaní jedného z najžiadanejších útočníkov sveta okamžite zaradil do základnej zostavy a je jej pevnou súčasťou.

Stamford Bridge bol z jeho návratu vo vytŕžení a Lukaku povesť „tanku“ okamžite potvrdil, veď na pôde Arsenalu sa pri debute blysol gólom hneď v 15. minúte. Pri „druhej“ domácej premiére pre zmenu strelil do siete Aston Villy dva góly. Belgická hviezda rozhodla i pri víťazstve 1:0 nad Zenitom Petrohrad.

V tom čase bola bilancia zvučnej akvizície krásna – 4 zápasy, 360 minút, 4 góly. Čo ale odvtedy? Lukaku opäť odohrať kvarteto celych duelov a pätnásť minút v ligovom pohári. Avšak, strelecký prach mu vyschol. Aktuálne čaká na gól či aspoň asistenciu už 396 minút (plus nejaké tie nadstavené časy).

Kedy sa mu podarí prelomiť túto sériu? A kde sa stala chyba? Aj tieto otázky určite trápia fanúšikov Chelsea, no predovšetkým, samotného mohutného Belgičana s deviatkou na drese a realizačný tím na čele s manažérom.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter