Slovenský hokej, povedzme si otvorene, nevzbudzuje už taký rešpekt ako pred 15-20 rokmi. Máme síce niekoľko nádejných talentov, ktoré by v najbližších rokoch mohli byť draftované kľudne aj v prvom či druhom kole, no jeden fakt vás možno zarazí.

Hoci nám už končí rok 2021, Slovensko doteraz nemá hokejistu narodeného v tomto tisícročí, ktorý by si pripísal čo i len jediný štart v NHL. Najmladším Slovákom, ktorý nastúpil do duelu v rámci zámorskej profiligy, je bratislavský rodák Martin Fehérváry, narodený 6. októbra 1999.

Rovnako tak ročník 1999 má v rodnom liste Adam Ružička, ktorý žiari v AHL, avšak narodený je v máji. chudobné sú aj ďalšie „mladšie“ ročníky. V roku 1998 sa narodil spomedzi tých, čo niekedy nastúpili v NHL, len Marián Studenič, a v roku 1997 2-násobný víťaz Stanley Cupu Erik Černák.

→ HLASUJTE ZA VÁŠ NAJOBĽÚBENEJŠÍ ←
→ KLUB V NHL ←

Pre informáciu, celkovo 83 hokejistov narodených v roku 2000 alebo neskôr už zasiahlo aspoň do jedného duelu vŕamci profiligy. Najproduktívnejší z nich je ruský útočník Andrei Svechnikov (160 bodov), úplne najmladší hokejista hrajúci v NHL je Kanaďan Cole Sillinger, ktorý sa narodil v máji 2003 a aktuálne má na konte už osem bodov. Spomedzi Čechov patrí do tejto skupiny len Jan Jeník narodený v septembri 2000.


Zdroj: Quanthockey.com | Foto: Instagram/martin.fehervary