V druhej polovici septembra boli zahájené dve najvyššie seniorske hokejové súťaže na Slovensku. TIPOS Extraliga i TIPOS Slovenská hokejová liga majú navzdory neľahkej ekonomickej situácii po dvanásť rýdzo slovenských účastníkov. To je dobrá správa. Avšak, tá nasledovná je z opačného súdka.

Ako iste viete, ani šport neobchádzajú rôzne protipandemické opatrenia, ktoré narobili vrásky na tvárach organizátorom súťaží, klubom, hokejistom, no aj fanúšikom. Hold, doba je taká, aká je, a všetci musíme niečo „obetovať“. Napríklad aktuálne platí (a ešte zrejme nejakú dobu bude), že pri vstupe na štadióny majú organizátori povinnosť kontrolovať tzv. COVID pasy.

Túto povinnosť sprevádzajú, pochopiteľne, rôzne názory. Niekto to vidí ako riešenie, predsa len, hrať pred prázdnymi tribúnami je zvláštne, no mnohí to vidia ako diskrimináciu či nepríjemnosť. A radšej na šport (v tomto prípade hokej) proste nejdú. A zdá sa, že takýchto ľudí je viac, ako sa očakávalo. A oveľa viac, ako dúfali kluby a zväz.

Štadióny totižto doslova zívajú prázdnotou. Áno, buďme realisti. Nemohlo sa čakať, že budú plné, veď v ostatných rokoch pred pandémiou bývala priemerná návšteva na Extralige cca dvetisíc divákov a na SHL okolo 600-700 divákov.

No aká je situácia teraz, začiatkom sezóny 2021/22? V utorok 5. októbra bolo na programe 5. kolo Extraligy a v stredu 6. októbra pre zmenu 6. kolo SHL. A čo návštevy? Priam tragické. Unikátom bola návšteva na Slovane, kde prišlo na Spišskú Novú Ves cca 2300 divákov. V Košiciach na Banskú Bystricu aspoň tisícka. Priemer dosiahol smutných 1050 ľudí. Nehovoriac o SHL, kde na šesť stretnutí dorazilo celkovo menej než 1400 divákov. Čo na to poviete?

>>>Vyjadriť sa môžete aj k inej téme týkajúcej sa nášho hokeja<<<

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Hockeyslovakia.sk | Foto: Twitter, Facebook