Hoci svoje najlepšie roky zažil na prelome tisícročí, hneď tri kluby behom štyroch rokov zaplatili za jeho služby cez 20 miliónov eur, čo bolo na tú dobu veľmi slušné. Avšak, aj on potvrdil, že anglická Premier League zrejme nie je pre každého. A obzvlášt nie Chelsea.

Bývalý 73-násobný reprezentant Argentíny Juan Sebastián Verón pútal na seba pozornosť od mladosti v popredných domácich kluboch, do Európy ho priviedla Sampdoria, v sezóne 1998/99 bol pri triumfoch Parmy v Pohári UEFA i talianskom pohári a následne prišli na rad jeho tri veľké prestupy.

Ten prvý v júli 1999, keď zamieril za 30 mil. € do Lazia, ktoré bolo na výslní. Vyhral s ním Serie A (1999/2000), európsky superpohár (1999), taliansky pohár (1999/2000) i taliansky superpohár (2000). Samotný hráč bol kľúčovou postavou stredovej formácie a záujem oňho bol mimoriadny.

Keď už Argentína nemala Maradonu a ešte nemala Messiho, mala Veróna (vpravo) a Batistutu (vľavo)

Napokon v júli 2001 prikývol Fergusonovej ponuke a za 42 mil. € (v tej dobe jeden z rekordných prestupov vôbec) sa stal hráčom Manchestru United. V nabitej konkurencii dostával dostatočnú minutáž, ktorá avšak v druhej sezóne bola o niečo nižšia. Napokon to vyústilo do ďalšieho sťahovania sa.

Ako čerstvý anglický šampión sa v lete 2003 sťahoval za 21 mil. € do Chelsea, kde v neho veril vtedajší manažér Claudio Ranieri. Dopadlo to ale katastrofálne. Naprieč všetkými súťažami odohral sotva 1000 minút, v Premier League naskočil do siedmych duelov. Následne zamieril na hosťovania a v lete 2006 sa vrátil za zlomok ceny (2,2 mil. €) do materského Estudiantes. Kariéra slušná, no tá Chelsea je zdá sa, pre mnohé hviezdy zakliata.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter