Slovensko podalo v septembrovom zápase Ligy národov UEFA proti Čechom veľmi slabý výkon a chuť si budú chcieť naši reprezentanti v tom dnešnom, ktorého výkop je na programe o 20:45. Skúsili sme sa pozrieť nato, ako by mohla vyzerať základná zostava Štefana Tarkoviča.

V bránke by mal opäť začať hrdina zápasu proti Škótsku Marek Rodák. Stopérska dvojica by mala byť v tradičnom zložení Milan Škriniar – Ľubomír Šatka, ktorí podávali spoľahlivé výkony v minulých dueloch. Na pravej strane bude operovať Peter Pekarík, avšak otázna je ľavá strana defenzívy. Róbert Mazáň nepodal proti Škótom práve optimálny výkon, avšak Tomáš Hubočan mal po finálovom zápase baráže o EURO 2020 menšie zdravotné problémy. Ak však bude zdravý, predpokladáme že tréner dá šancu práve jemu.

V strede zálohy by mohla nastúpiť tá istá trojica a teda Juraj Kucka, Patrik Hrošovský a strelec nášho jediného gólu z posledného zápasu Ján Greguš. Stanislav Lobotka aktuálne nemá dobrú formu a tak ho tréner pravdepodobne ponechá na lavičke náhradníkov. O čosi ofenzívnejšie úlohy by mali pripadnúť Marekovi Hamšíkovi, po ktorého boku by sa mohol predstaviť Albert Rusnák. Ondrej Duda totiž pre kartový trest do duelu proti Čechom nezasiahne.

A čo hrot útoku? Tu skúsime naozaj prekvapiť! Na hrote by podľa nás mohol dostať šancu len 18-ročný mladík Tomáš Suslov. Hlavný kormidelník slovenskej futbalovej reprezentácie avizoval pred duelom s Čechmi prekvapenie a tým by mohlo byť práve nasadenie spomínaného mladíka, čím by prekonal aj rekord Szilárda Németha, ktorý bol až doteraz najmladším hráčom, ktorý kedy obliekol dres Slovenska.

Predpokladaná zostava Slovenska proti Česku

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Chosen11.com, Twitter, Facebook/SFZ