Zápas medzi mníchovským Bayernom a Tottenhamom nezmení vôbec nič. Už po 5. kole sa v skupine B rozhodlo o tom, že Bavori ju vyhrajú, zatiaľ čo minulosezónny finalista má istotu druhého miesta. A predsa bude na čo pozerať!

Bayern sa, okrem iného, môže stať len šiestym tímom v histórii Ligy Majstrov, ktorý v jej skupinovej fáze nestratí ani bod. Naposledy sa to podarilo v sezóne 2014/15 Realu Madrid. No v tomto dueli, ktorého výkon je na programe v stredu 11. decembra o 21:00, môžu byť tri rekordy skupinovej fázy milionárskej súťaže nadobro prekonané. Práve skutočnosť, že na výsledku už nejako nezáleží, umožňuje upustiť uzdu fantázii a pri schopnostiach oboch tímov sa zápas môže skončiť kľudne aj bláznivým skóre (veď prvý duel skončil 2:7, pričom vtedy ešte išlo o veľa),

Počet gólov jedného hráča

Keď v sezóne 2015/16 nastrieľal Cristiano Ronaldo v skupinovej fáze jedenásť gólov, zdalo sa nemožné, aby to niekto niekedy pokoril. Predsa len, často toto číslo stačilo na celkové prvenstvo, a to vrátane play-off. Teraz je tu však Robert Lewandowski. Poliak ich má už v túto chvíľu na konte desať, pričom pri jeho fazóne nie je utópiou, aby sa presadil v Allianz Arene dvakrát.

Najviac strelených gólov jedného tímu

V sezóne 2017/18 sa PSG mimoriadne darilo a behom šiestich zápasov francúzsky gigant rozvlnil sieť dovedna dvadsaťpäť krát. Teraz by sa mohol o tento kúsok postarať Bayern, veď zatiaľ má na konte už dvadsaťjeden gólov. Ak by zopakoval kanonádu z Londýna, alebo ju podliezol o gól či dva, na PSG by sa zabudlo.

Najviac gólov celkovo

Nech už je sezóna Tottenhamu akákoľvek, jedno sa uprieť nedá. Na zápasoch severo-londýnskeho celku padá skutočne veľa gólov. Napríklad vrámci Ligy Majstrov videli diváci v každom doterajšom dueli aspoň štyri presné zásahy, jeho celkové skóre po piatich kolách je 17:11. Keď v sezóne 2016/17 padlo v skupine na stretnutiach Legie Varšava tridsaťtri gólov, a teda päť a pol na zápas, zdalo sa nemožné sa čo i len priblížiť. Ak si však uvedomíme, že v Mníchove sa môže hrať “voľne”, šesť gólov nie je nemožných.

Zdroj: Uefa.com | Foto: Twitter